X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe) World Wide (English)World Wide (English)

Bilgi Bankası

AnasayfaBilgi BankasıWSCMSEklentilerParaşüt E-Fatura Modülü

Paraşüt E-Fatura Modülü 

Wscms'de standart olarak gelen Paraşüt E-Fatura modülü ile, artık basılı fatura zahmetlerinden kurtularak, faturalarınızı ister tek tıkla, ister otomatik olarak keserek müşterilerinize ulaştırılmasını sağlayabilirsiniz. 

Fatura kesmek, artık Wscms kullanıcıları için çok kolay!

Tek yapmanız gereken parasut.com üzerinden bir hesap oluşturmak ve api bilgilerinizi Wscms modülüne tanımlamak.
Sonrasında siz işinize odaklanın, tüm fatura işlemlerinizi Wscms'ye bırakın.

Wscms kullanıcıları Paraşüt'ü 3 Ay Ücretsiz + %18 İndirim ile Kullanıyor!

Buraya tıklayarak hesap oluşturduğunuzda, size vereceğimiz kupon kodu ile Yıllık aboneliklerde %18 İNDİRİM Kazanın.
Üstelik abonelik sürenize 3 Ay fazladan ek süre HEDİYE!
(Lütfen kupon kodunuzu isteyiniz.)

Aktivasyon ve Başvuru Sürecini Dert Etmeyin.

Sadece Sitemio müşterilerine özel, e-fatura aktivasyonu için gereken "Kamu Sertifikasyon Başvurusu" ve diğer tüm prosedürleri, sizin yerinize Paraşüt uzmanları üstleniyor! Üstelik danışmanlık ücreti olmaksızın.
(Detaylı bilgi için 0212 963 00 20 Paraşüt Destek Hattını Arayın.)

Paraşüt'e Hemen Abone Olun.Paraşüt e-Fatura'yı Nasıl Kullanabilirim?

 1. Paraşüt Firmasına Başvuru Yapınız.
  Paraşüt e-fatura modülünü kullanabilmek için öncelikle bir paraşüt hesabınız olmalı ve bu hesap üzerinden Paraşüt e-fatura aktivasyonu sağlanmalıdır. Sitemio müşterilerinize özel olarak, e-fatura aktivasyonunun sağlanması ve kamu sertifikasyon işlemleri ile ilgili başvuruları, sizin adınıza Paraşüt uzmanları danışmanlık ücreti almaksızın yürütecektir. Bu konuda detaylı bilgi için 0212 963 00 20 Paraşüt Destek Hattı ile Sitemio müşterisi olduğunuzü beyan ederek görüşebilirsiniz.

 2. Api Bilgilerinin Sisteme Girilmesi.
  Paraşüt firması üzerinde e-fatura özelliği aktivasyonunu sağladıktan sonra, Wscms e-fatura modülü üzerinde sizden istenen bilgileri, Paraşüt firması ile görüşerek temin ediniz ve ilgili kutucuklara tanımlayınız. Daha sonra bilgilerin doğru ve geçerli olduğunu kontrol etmek için "Bağlantıyı Test Et" butonuna tıklayınız. Bilgilerinizde herhangi bir hata yok ise modülü başarılı bir şekilde aktif edebilirsiniz.

Önemli Hatırlatma;
E-Faturaların otomatik olarak kesilmesi ve pdf dosyalarının temin edilerek müşterilerinize ulaştırılması için, saatlik olarak tanımladığınız CronJob ayarını "dakikalık" olarak güncellemeniz gerekmektedir.

Nasıl E-Fatura Keseceğim?

 1. Manuel (Elle) Fatura Resmileştirmek.
  Faturalarınızı Wscms yönetim paneliniz üzerinde bulunan "Muhasebe >> Resmi Faturalar >> Resmileştirilmemiş Faturalar" sekmesi üzerinden görüntüleyiniz. Ödenme tarihi itibari ile en son ödenen faturalar en üstte ve ilk ödenen faturalar en altta olacak şekilde listelenmiştir. Resmileştirme bekleyen en alt kısımdaki fatura detayına giriniz ve sonrasında fatura durumunu "Resmileştirildi" olarak tanımlayınız. Böylelikle ilgili fatura, paraşüt api üzerinden resmileştirilecek ve PDF görüntüsü faturaya tanımlanacaktır. (PDF dosyaları Paraşüt sunucularına bağlı olarak gecikmeli yansıyabilmektedir.)

 2. Otomatik Fatura Resmileştirmek (Önerilen)
  Modülün en önemli özelliklerinden bir tanesi de, fatura ödenme tarihi itibari ile faturaların belirlediğiniz gün sonra otomatik olarak sistem tarafından resmileştirilmesidir. Bu işlem sizin haberiniz olmadan otomatik olarak gerçekleşir ve müşterilerinize bilgilendirme yapılır.

Akıllı (Smart) Sistem

Paraşüt firmasının çalışma prensipleri gereğince, bir e-fatura kesebilmek için tüm müşterilerinizin ve sunduğunuz tüm ürün  ve hizmetlerinizin paraşüt alt yapısında kayıtlı bulunması zorunluluğu bulunmaktadır.

İşte tam da bu noktada Wscms Akıllı E-Fatura özelliği devreye giriyor.  Bir fatura resmileştirmek istediğinizde, sistem ilgili müşterinizin Paraşüt alt yapısında müşteri kaydının olup olmadığını, ilgili ürün/hizmet bilgisinin kayıtlı olup olmadığını kontrol eder. Yok ise oluşturur, var ise eşleştirerek e-fatura resmileştirme işlemini tamamlar. Böylelikle, Wscms üzerinde kayıtlı müşterilerinizi, ürün ve hizmetlerinizi paraşüt sistemine ayrıca kopyalama işlemleri yapmanıza gerek yoktur.

Ayrıca, sistem müşterinizin bir e-fatura mükellefi olup olmadığını da kontrol eder, ve buna göre e-fatura veya e-arşiv olarak fatura kesim işlemini gerçekleştirir.

Wscms üzerinden yurtdışı ve yabancı döviz cinsinden tahsil edilen ödemeler, KDV muaf kodu ile ilgili para birimi üzerinden resmileştirilir.

E-Fatura Kullanımı için Ücret Ödeyecek miyim?

Wscms Paraşüt E-Fatura modülü, müşterilerimiz için ücretsiz sunulmaktadır. Fakat Paraşüt firması bu hizmeti sağlamak için belirli tutarda ücret talep etmektedir.

Wscms kullanıcısı olarak Paraşüt'ü 3 Ay Ücretsiz + %18 İndirim ile kullanabilirsiniz!

Buraya tıklayarak hesap oluşturduğunuzda, size vereceğimiz kupon kodu ile Yıllık aboneliklerde %18 İNDİRİM kazanabilirsiniz. Üstelik abonelik sürenize 3 Ay fazladan ek süre HEDİYE edilmektedir.
(Lütfen kupon kodunuzu isteyiniz.)

- Paraşüt abonelik ücretlerini incelemek için tıklayınız.

Ayrıca, her bir fatura resmileştirme işlemi için, fatura kontörüne ihtiyacınız vardır. Bir fatura resmileştirmek = 1 kontör demektir. Kontör yükleme işlemini Paraşüt Firma Paneli üzerinden yapabilmektesiniz.

- Kontör ücretlerini incelemek için tıklayınız.

Diğer tüm sorularınız için 0212 963 00 20 Paraşüt Destek Hattı ile görüşebilirsiniz.

Aradığınız Bilgiyi Bulamıyor musunuz?

Bilgi bankasını detaylı olarak incelediniz, fakat ihtiyacınız olan bilgiyi bulamıyorsanız,

Bir Destek Talebi Oluşturun.
Faydalı Buldunuz mu?
(315 defa görüntülendi. / 6 kişi faydalı buldu.)

Ürün ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen arayın.

+90 850 304 1 861

This site is GDPR compliant.
Copyright © 2018 Sitemio Bilişim Teknolojileri Tic. Ltd. Şti. Tüm Hakları Saklıdır.
Top