X
X

Knowledge Base

HomepageKnowledge BaseSMS (International)Uluslararası SMS Gönderim Hizmetler...

Uluslararası SMS Gönderim Hizmetleri

Nasıl Uluslararası SMS Gönderim Hizmeti Verebilirim?

Tüm dünya ülkelerine ekonomik fiyatlarla ''Uluslararası SMS Gönderim Hizmeti'' verebilirsiniz. Bunun için karmaşık prosedür ve işlemlere gerek yoktur. Sadece WISECP'nizin uluslararası sms hizmet satışı modülünü aktif etmeniz ve sonrasında sitemio.com müşteri hesabınızda yeterli ve devamlı olarak kredi bulundurmanız yeterlidir. 

Sistem Nasıl Çalışır?

Müşterileriniz sisteminizden uluslararası sms gönderim işlemi yapmak istediğinde, aynı sizin sitemio.com üzerinde kredi bulundurma zorunluluğunuz gibi, kendisinden de sizin sisteminizde kredi yüklemesi ve yeterli oranda bulundurması zorunluluğu istenir. Böylelikle müşteriniz gönderim işlemi başlattığında, sistem ilk olarak sizde kredisi olup olmadığını kontrol eder, eğer müsait ise işleme devam edip Sitemio merkezinde sizin kredinizin olup olmadığını kontrol eder. Eğer krediniz müsait ise, sms gönderim işlemi başarı ile sonuçlanmış olur.

Fiyatlandırmayı Nasıl Yapacağım?

Uluslararası SMS Gönderim Hizmeti modülünü aktif ettiğiniz taktirde, Admin Paneliniz >> Ürün ve Hizmetler >> Uluslararası SMS Hizmetleri'' başlığı aktif olacaktır. Bu bölüm üzerinden tüm ülkeler için maliyetlerinizi görebilir ve kâr oranınızı belirleyebilirsiniz. 

Lütfen aşağıdaki adımları inceleyiniz ve uygulayınız.

 1. Uluslararası SMS Servisini Aktif Etmek.
  Servisin aktif olduğunu kontrol ediniz.

  1.Adım >> http://sitem.io/img/usms1.jpg
  (Admin Paneli >> Genel Ayarlar >> Diğer)

  2.Adım >> http://sitem.io/img/usms2.jpg
  (Admin Paneli >> SMS Ayarları >> Varsayılan Aktif Modül Ayarları)

 2. Api Bilgilerinin Girilmesi.
  Servisin api üzerinden çalışabilmesi için gerekli ayarlar.

  1.Adım >>
  (Sitemio Müşteri Paneliniz >> Uluslararası SMS Servisi)

  2.Adım >> 
  (Admin Paneli >> SMS Ayarları >> Sitemio Uluslararası SMS Api)

 3. Maliyet ve Satış Fiyatlarının Tanımlanması.
  - Uluslararası sms maliyetleri, otomatik olarak Sitemio merkezinden çekilmektedir. Şurada belirtilen buton üzerinen maliyetleri güncelleyebilirsiniz.

  - Tüm maliyetlerin üzerine toplu şekilde % olarak kâr oranlarınızı tanımlayarak satış tutarını güncelleyebilirsiniz. Bkz: http://sitem.io/img/usms6.jpg

 4. Gönderici Başlığının Kayıt Edilmesi.
  Genel olarak tüm ülkelere arzu edilen gönderici başlığı ile sms gönderimleri yapılabilmektedir. Fakat Türkiye başta olmak üzere bazı ülkelerde gönderici başlığının önceden kayıt edilmesi zorunluluğu bulunmaktadır. Bu gibi ülkelere sms gönderimi yapılırken önceden başlık kaydı yapılması gerekmektedir. Aksi halde smsler gönderici başlığı olmadan gidebilir veya hiç teslim edilmeyebilir. Bu nedenle, bu gibi ülkelere çok sayıda gönderim yapmadan önce, birkaç test yapmanız kesinlikle önerilmektedir. (Aksi halde krediniz boşa gidebilir ve malesef iade imkanı bulunmuyor.)

 5. Bu Kadar.
  Yukarıda belirtilen ayarlamalardan sonra uluslararası sms gönderim hizmeti vermeye başlayabilirsiniz.

Can't find the information you are looking for?

Create a Support Ticket
Did you find it useful?
(414 times viewed / 2 people found it helpful)

Top